آخرین اخبار
طبق فرمایشات مقام معظم رهبری

دعوت دانشجویان و مسئولان دانشگاه تهران از رئیسی برای آغاز سال تحصیلی

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران طی نامه‌ای با اشاره به برخی نکات درباره فضای دانشگاهی و نخبگانی کشور از آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور برای حضور در آیین بازگشایی دانشگاه ها در دانشگاه تهران، دعوت کرد.
اشتراک گذاری
22 مهر 1400
نویسنده : علی باقری
منبع : فارس
کد مطلب : 99

در بخشی از این نامه آمده است:

“چند سال است که جامعه دانشگاهی از پشت آکواریوم خودساخته دولتمردان نظاره گر بازگشایی دانشگاه و آغاز سال تحصیلی است و فاصله بین دانشجو و دولت مشهود است. دانشجویی که طبق فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  پیشگام خواص و لوکوموتیو حرکت کشور است و قطعا شما از جایگاه دانشجو و نخبگان و ظرفیت عظیم آن ها برای کشور مطلع هستید.

این فضای ساختگی بین دولت و جامعه دانشگاهی مانع از ارتباط و فعالیت سازنده ، ابراز وجود و اظهار نظر قشر دانشجو و تشکل های دانشجویی شده است و امید داریم که این فضا با حضور شما در دانشگاه شکسته شود.

دانشگاه  طبق تاکیدات امام رحمه الله علیه و فرمایشات مقام معظم رهبری باید به سمت اسلامی شدن حرکت کند اما ما تلاش و مجاهدتی از سوی دولت قبل ندیدیم که دانشگاه را به اسلامی شدن نزدیک کند و این از بزرگترین دردهای ما بوده و هست و البته آرمانی است که از آن کوتاه نخواهیم آمد.

حال که با روی کار آمدن دولت جنابعالی، بارقه های امید در جامعه نخبگانی کشور ایجاد شده، قصد کردیم از شما برای حضور در آیین بازگشایی دانشگاه ها در بزرگترین دانشگاه کشور،دعوت به عمل آوریم.”

به گزارش فارس، مشاور رئیس دانشگاه تهران نیز در هفته گذشته از  دعوت رسمی این  دانشگاه  از  رئیس جمهور برای حضور در دانشگاه تهران در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه های کشور خبر داد و گفته هنوز پاسخی رسمی به درخواست دانشگاه تهران از سوی نهاد ریاست جمهوری داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *